Logo Tasarım Programları

Logo Tasarım Programları

12.07.2022 Arel Tasarım

Logo Tasarım Programları Neler?

Logo tasarım programları günümüzde tasarım işini mümkün olduğunca kolaylaştırıyor ve daha profesyonel bir hale getiriyor. Teknoloji gelişiminin getirdiği kolaylıklar sayesinde kağıt ve kalemle yapılan birçok şeyin yerini bilgisayar ve tabletlerin almış olması, logo tasarım programlarına olan ilgi ve ihtiyacın çoğalmasına neden oluyor. Bu durum logo tasarımına da tamamı ile olumlu etki etmektedir. Birçok profesyonel grafik tasarımcı artık tasarım planlarını bu dijital ortamlarda mükemmelleştiriyor.

Adobe lllustrator

Logo tasarım programları söz konusu olduğunda akla direkt olarak Adobe Illustrator programı gelir. Buradan logonuzu en uygun şekilde oluşturabilmek için çizim araçlarına mümkün mertebe aşina olmanız gerekir. Bu program ile çizimler ve renklendirmeler yapmak son derece basit bir şekilde gerçekleşir. Kolay bir kullanım sağlamasının yanı sıra monokrom tasarımlardan daha karmaşık 3D efektli stillere kadar pek çok logo tasarımı seçenekleri sunar. Renkleri en uygun şekilde yönetir ve tasarımları kusursuzlaştırır.

Corel Draw

Programın hem logo hem de renk ve dizgi tasarımına izin veren ilk versiyonu 1989 yılında yayınlandı. Windows ortamında çok daha pratik ve daha güçlü çalışan bu grafik tasarım programı pek çok grafik tasarımcının dikkatini çekmeyi başarıyor. Windows ortamının en önde gelen grafik tasarım programı olan Corel Draw uygulamasında pek çok dosya çeşidi onaylanıyor. Aynı firma tarafından yayınlanan bir diğer grafik tasarım programı olan Paintshop, vektör ve piksel tabanlı tasarımlar hazırlayıp sunabilmek için en ideal program olmaktadır.

Logo Design Studio Pro

Logo tasarım programları arasında öne çıkan bir diğer uygulama ise 2001 yılında bu sektöre giriş yapmıştır. Logo Design Studio Pro, aynı zamanda en çok satan logolardan biri olarak biliniyor. Adobe Illustrator gibi çok fazla güç sunmasa ve başarılı olmasa da öne çıkan bir uygulama. Vektör çizim özellikleri sayesinde ikinci en iyi uygulama olduğu ve kullanımının Illustrator'dan ve içeriği sunduğu formattan biraz daha kolay olduğu söylenebilir. İçerisinde bulunan birbirinden farklı şablonlar ve renk seçenekleri ile logo tasarımlarınızı dilediğiniz gibi yapabilir; birbirinden farklı efektleri kolayca deneyebilirsiniz.