Katalog Tasarımı Programları

Katalog Tasarımı Programları

28.08.2022 Arel Tasarım

Katalog Tasarımı Yapılacak Programlar

Katalog tasarımı programları noktasında ücretsiz olanlar çoğu insanın başvurmuş olduğu ilk şeylerdir. Özellikle işin püf noktasını tam olarak bilmeyenler veya tam olarak ne yapacağına karar veremeyenler ücretsiz bir tasarım programı ile ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır.  Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok çevrimiçi tasarım programı vardır. Her mekanizmadaki küçük farklılıklar nedeniyle herkesin taleplerini karşılamak mümkün olmayabilir. Özellikle profesyonel grafiker olmayanlar için en basit tasarım programlarından seçimde bulunmak daha sağlıklıdır.

Ücretsiz Programlar

Inkspace: Katalog tasarımı programları arasında bulunan profesyonel bir programdır. Windows, Mac, Linux ve Osx sistemlerinde çalışır ve dünya çapındaki grafik tasarımcılar tarafından katalog tasarımında kullanılır. Çok dilli ve basit ara yüzü, en büyük varlıklarından biridir.

Gimp: Bu, piksel tabanlı grafik tasarım programlarından biridir. Linux işletim sistemi temel alınarak geliştirilmiş olup, çeyrek asırdan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Windows ve MacOS sürümleri de mevcuttur. 

Vectr: Tarayıcınızdan indirip program olarak kullanabileceğiniz programlardan biridir. Pratikliği ve işlevselliği ile ayırt edilir.

 Easy.ly: Web üzerinde infografik oluşturabileceğiniz sitelerden biridir. Sitede birkaç hazır şablon var. Bunları sadece kullanmakla kalmayıp, tasarımlarınızı en baştan dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. Gelişmiş özellikler için Pro üyelik satın almanız gerekir.

Picasa: Tüm dünyada kullanılmakta olan ücretsiz grafik tasarım programlarından biridir, birçok özelliği vardır ve tamamen ücretsizdir. 2002'den beri Google tarafından geliştirilen, sadeliği ve kullanıcı dostu olan ara yüzü ile özel ilgi gördü.

Ücretli Programlar

Bazı profesyonel katalog tasarımı programları için belirli ücretler alınmaktadır. Ücretli tasarım programları genellikle ücretsiz programlardan daha geniş bir içeriğe sahiptir.

Adobe Illustrator: Vektör çizimleri oluşturmak ve düzenlemek için kullanılan programlardan biridir. Arka plan resimleri, logolar, davetiyeler, afişler, kataloglar ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

Adobe Photoshop: Illustrator gibi tamamı ile vektör tabanlı bir program olma özelliği taşır.

Adobe Indesign: Özellikle çok sayfalı tasarım desteğinde öne çıkan ve birçok parametreye sahip bir programdır. Sanat eserleri ve çizimler için çok beğenilir.

Corel Draw: Vektör tabanlı. Basit ve kullanıcı dostu ara yüzü ile bu program fiyat konusunda da gayet makuldür.