Whatsapp'da Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir

Whatsapp Gönderilen Mesaj Silme

WhatsApp uygulaması için her geçen gün çok dikkatleri üzerine toplayan yenilik duyuruları yapılmaya devam ediliyor. Yakın bir zaman evvel konum takip özelliğini kullanıma sunmuş olan şirket, şimdi ise çok dikkatleri üzerine toplayan yeni bir özelliği kullanıcılarına sunmuş bulunmakta. WhatsApp kullanan kişiler uzun bir süredir merak içerisinde beklemiş oldukları yeni bir özelliğe sonunda kavuştular. Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp mesajlaşma uygulamasında bundan sonra yanlışlıkla mesai atma gibi bir durum kullanıcılar yaşamayacak. Gönderilmiş olan mesajların geri alınabilme özelliğinin gelmesi sayesinde kullanıcılar bu yeni özellikten faydalanacak ve bu problem son bulmuş olacak. WhatsApp mesaj silme özelliği ülkemizde aktif bir hale getirilmiş bulunmakta. Peki, bu yeni özellik nasıl çalışır?

WhatsApp Mesaj Silme Özelliği Nasıl Çalışır?

 ​​​​​Uzun zamandır gündemden düşmeyen ve atmış olduğunuz mesajı hem kendi cihazınızdan hem de karşı tarafın cihazından silmenize olanak sağlayacak olan WhatsApp mesajlaşma uygulaması herkesten mesaj iptal etme özelliği artık aktif bir durumda. Bu yeni özelliğin sayesinde konuşma penceresinde silmiş olduğunuz bir mesajı karşı taraftan da silebilmeniz mümkün.

Yayınlanmış olan güncelleme ile beraber uygulamada bundan sonra kullanıcılar yanlış kişilere veya yanlışlıkla göndermiş oldukları mesajları iptal edebilir. Kullanıcıların göndermiş oldukları mesajları silmelerine imkan sağlamış bu yeni özellik için kullanıcıların ilk etapta gönderdikleri mesajlara tıklayıp sonra menü sekmesinden iptal et butonuna tıklamaları gerekli. Tüm kullanıcılar için WhatsApp mesaj silme özelliği metin mesajları dışında video, GIF, resim, sesli mesaj ve belge gönderileri için de geçerli. Ancak kullanıcıların gönderiyi karşı tarafa iletmiş olduktan sonra 7 dakika içinde silmesi gerekli. 7 dakika geçtikten sonra mesaj geri silinemez. Şunu da bildirelim, kullanıcı mesajı silerse karşı taraf mesajın silinmiş olduğuna dair bir bildirim alıyor.

Bu yeni özellik geriye dönük mesajlar değil, yanlışlıkla atılmış olan mesajların iptal edilmesini sağlayacak. Windows Phone, İOS ve Android sürümleri için başlatılmış olan bu yeni özellik, 7 dakika süre içinde atılmış mesajları her iki taraftan da silmenize olanak sağlayacak.

 Atmış olduğunuz bir mesajı attığınızdan dolayı pişmanlık duyarsanız ya da yanlış bir şey yazarsanız, söz konusu mesajı 7 dakika içerisinde geri iptal edebileceksiniz. Mesajı geri iptal ettiğinizde ise karşı tarafın telefonunda yazmış olduğunuz mesaj yerine, “bu mesaj silindi” uyarısı olacak. İptal edilen ve her iki tarafın cihazından silinen bu mesajlar, mesajlaşma yedeğinin alınmış olduğu dosyadan da silinecek.