Sosyal Medya İle Web Sitesi Ziyaretçi Sayısı Yükseltme

Sosyal Medya ile Site Ziyaretçi Sayısını Artırma

Birçok site sahibinin değil, tüm site sahiplerinin koşulsuz istediği şeylerin en başında, web sitesine gelen ziyaretçi sayısının tatmin edici düzeyde fazla olması gelir. Ancak açılan milyonlarca site arasından, gerçek anlamda başarıya ulaşan web sitesi sayısı çok azdır. Başarıya ulaşan web sitelerinin tamamının, parasal yöntemler kullanılarak bu başarıya ulaştıklarını düşünenler, kesinlikle yanılıyorlar. Siteye makul sayılabilecek düzeyde ziyaretçi çekmek, tamamen paraya dayalı bir iş değildir. Bu yazımızda; Web sitesinin ziyaretçi sayısını artırma yolları hakkında, hem kişisel bilgilerimize, hem de mantıklı araştırmalara dayalı açıklamalarda bulunacağız.

Web sitesinin ziyaretçi sayısını artırma yolları

Bir web sitesinde bulunması gereken özellikler, zaten var olması gereken özelliklerdir. Bu nedenle bu özellikleri sizlere uzun uzun sıralamayacağım. Web sitesinin kapısından giriş yaptıktan sonraki kısmı, zaten webmasterın yapması gereken en temel işlerden birisidir.

* Öncelikle bol beğenili bir sosyal medya sayfası ya da hesabı, ziyaretçi çekme konusunda atılması gereken en önemli adımlardan birisidir. Bu nedenle bol takipçisi bulunan sosyal medya hesapları ya da sayfaları, mutlaka vazgeçilmeziniz olmalıdır.

* Sitenizin kategorisi ne olursa olsun, ara ya da genel bir kategoride yayınlamak için, çok ilgi çekici bir yazı hazırlayın. Bu yazının elinizdeki sosyal medya gücü ile aynı kategori de olmasına dikkat edin. Siteniz farklı kulvarda olsa bile, sitenizde yayınlayacağınız ve hit çekmenize yarayacak yazı, sosyal medya sayfanızla bağdaşmalıdır.

* Mesela sitenizin kategorisi erkek yüzükleri üzerine, elinizdeki sosyal medya gücünün de tamamen kadınlardan oluştuğunu düşünelim. Burada yapmamız gereken, erkek yüzükleri ile alakalı bir konuyu kadın sayfamızda paylaşmak yerine, -aşk evliliği mi? mantık evliliği mi?- başlıklı bir yazı hazırlayıp elimizde bulunan ve kadınlardan oluşan sosyal medya takipçilerimizle paylaşmanın getirisi, oldukça fazla olacaktır.

* Ya da sosyal medya sitesinden veya arama motorlarından gelecek ziyaretçiler için, yazılarınızın başlığı oldukça önemlidir. Başlık dikkat çekici olmasının yanı sıra, hem merak vermeli, hem de içerik hakkında basit ipuçları da sunmalıdır.

* Sitenizle alakalı ilgi çekici konuları, görselleri veya videoları, webmaster platformlarında paylaşmak dahi, sizin için kısa sürelide olsa basit bir ziyaretçi kaynağı olabilir.

Yukarıda, özellikle sosyal medyadan web sitesine ziyaretçi kazandırmanın basit birkaç yolunu sizler için anlattık. Yöntemi uyguladığınızda, sitenizin kategorisi ne olursa olsun, elinizde bulunan sayfaya göre bir yazı hazırlayıp yayınlamak, sitenizde anlıkta olsa güçlü bir trafiğin oluşmasına, ve sitede kalma süresinin artmasına yardımcı olacaktır.