Pinterest Nedir?

Pinterest Nedir? Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest ülkemizde pek yaygın olarak kullanılmayan sosyal ağlardan birisi olsa da, sosyal ağların tamamı dikkate alındığında iddialı sosyal platformlardan birisi olduğunu söylememiz mümkündür. 2010 yılında kendisini gösteren ve geçen bir yıl içerisinde popülerliğini artıran Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır? sorularının cevaplarını, detaylı bir araştırma sonucunda sizler için özetliyoruz.

Pinterest her ne kadar Facebook ve Twitter gibi milyarlarca aktif hesaba sahip olmasa da, güncel olarak 100 milyona yakın kullanıcısıyla iddialı platformlar arasında yer almaktadır.

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest'i kullanmaya başlamak için, ya mail adresiniz ile, ya da sosyal medya hesaplarınızdan birisiyle kayıt olmanız gerekmektedir. Eğer e-posta yoluyla kayıt olacaksanız, e-posta adresinize gelen doğrulama mailini onaylamanız gerekecektir. Her sosyal ağda olduğu gibi daha sonra, profil bilgilerinizi düzenlemelisiniz.

Pinterest platformunda beğendiğiniz fotoğrafları PIN'lemek için, açtığınız panolarınıza ileterek PIN'leye bilirsiniz. Hesabınızı oluşturduğunuz zaman Pinterest ana sayfasının üst köşesinde bulunan + işaretine tıkladığınız zaman, karşınıza aşağıdaki gibi üç seçenek çıkacaktır.

* Bilgisayardan fotoğraf yükleme

* Başka siteler üzerinden resim yükleme

* Pano oluşturma Siz bu seçenekler üzerinden resim yüklemek istediğiniz yere göre birisini seçerek, Pin it butonuna tıklıyorsunuz. Bu işlemin ardından beğendiğiniz görseli, Pinterest üzerinden Pinlemiş oluyorsunuz. Eğer ki Pinlemek istemiyorsanız, resmin altında yer alan kalp butonuna tıklayarak, resmi sadece beğenebilirsiniz de.

Pinterest hesabı bulunan arkadaşlarınıza özel mesaj ya da konum atabilme özelliği Pinterest'in başka önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Pinterest İpuçları

* Siteye giriş sağladığınızda, üst kısmında bulunan arama motorunu kullanarak, ilgilendiğiniz kategoride bulunan binlerce konuya rahatlıkla ulaşabilir, ardından panolarınızı da buna göre kolaylıkla oluşturma imkanına sahip olabilirsiniz.

* Beğendiğiniz fotoğrafları Pinterest'e yükler, dilerseniz arkadaşlarınızla da anlık olarak paylaşabilirsiniz.

* Fotoğrafları gizleme özelliği sayesinde, yüklediğiniz fotoğrafları sadece siz görerek, farklı bir arşiv oluşturabilirsiniz.

* Pinterest, sizlere harika panolar oluşturma imkanı sunar. Dilediğinizi Pin'ler, dilediğinizi ise sadece beğenebilir ve arkadaşlarınızın beğenisine sunabilirsiniz.

Yukarıda hakkında bilgilere yer verdiğimiz ve bilinenden çok daha farklı bir konsepte sahip olan Pinterest, özellikle fotoğraflarla haşir neşir olanların oldukça hoşuna gideceği farklı siteler arasında yer almaktadır. Eğer sizde bu kişiler arasındaysanız, bir Pinterest hesabı açarak daha eğlenceli bir sosyal ağın kapılarını açabilirsiniz.