Logonuz Firmanızın Kimliğidir

Logo İle Dünyaya Açılmak

İşletmeler rakipleri ile aralarındaki farkı yansıtmak ve sektörde kurumsal kimliklerini ön plana çıkartarak tanınmak için birçok yöntem ve uygulama kullanmaktadırlar. Mevcut müşteriler ve potansiyel müşterilere görsel olarak hitap eden ve işletmelerin ilk görüşte tanınmasını sağlayan logo, aynı zamanda firmaları rakiplerinden ayıran ve farklarını ortaya koymalarına yardımcı olan bir olgudur.

Arel Tasarım işletme logolarını tasarımlarından renklerine kadar özenle yapmakta ve işletmelerin vurgulamak istedikleri mesajı tek bir görsel ile yansıtmalarına yardımcı olmaktadır. Günümüzde işletmeler ne yazık ki logoyu sadece bir sembol olarak görmekte ve logonun verdiği kuvvetli mesajı göz ardı etmektedirler. Bu yüzden de Arel Tasarım, çevreye karşı işletmenin duruşu ve gücünün kuvvetli bir şekilde yansıtılmasında ve işletmelerin sahip oldukları potansiyeli ortaya çıkartmalarında özel logo tasarımları ile onların yanında bulunmaktadır.

Logonun gücü:

Görsel iletişim çağında yaşadığımız dünyada, görsel ögeler tarihte hiç olmadığı kadar ön planda bulunmaktadır. İnsan beyninin özelliklerini ve zihnin hatırlama unsurları da incelendiği zaman görsellik günümüzdeki en önemli ve hayati öneme sahip değerler arasında bulunur. Bu değerlerin bilinci ile Arel Tasarım, logo tasarım sürecinde işletmelerin akılda kalıcı olmak ve ilk görüşte tanınmalarını sağlamak için sektör ile arasındaki bir köprü görevini üstlenmektedir.

İşletme logoları firmaların özelliklerini ve vermek istedikleri mesajı doğru bir şekilde ifade etmek için özel olarak tasarlanmaktadır ve işletmeler rakipleri ile aralarındaki ayrıcalıkları rahat bir şekilde yansıtabilir ve akılda kalıcılığı arttırarak potansiyel müşterilerin zihninde yer alabilir. Bu sayede de potansiyel müşteri portföyünü her geçen gün arttırma imkanına sahip olarak dünya pazarında yer alma şansını her geçen gün arttırma fırsatını elde eder.

Logo tasarımında yer verilen unsurlar:

Logo tasarım sürecinde işletmelerin bulunduğu sektörden vizyonlarına kadar tüm detaylar ele alınarak titiz bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Bu sayede işletmelerin ruhuna hitap eden tasarımlar ortaya çıkmakta ve güçlü bir mesaj oluşturularak işletmelerin kendilerini tek bir görselle ifade etmelerine yardımcı olan çalışmalar ortaya çıkartılmaktadır.

Yeni bir soluk:

İşletmeler yenilenme süreçlerinde mevcut logolarını değiştirerek kendilerini daha iyi ifade eden bir logoya sahip olabilir ve hem rakiplerine hem de müşterilerine daha güçlü bir mesaj verebilirler. Arel Tasarım ile yeniden logo tasarım sürecinde işletmeler yenilenmekte ve ilerlemekte olduklarını kolaylıkla ilan edebilirler ve sahip oldukları gücü yansıtabilirler. İlgi çekici tasarımlar akılda kalıcılığı daha da artırırken işletmelerin merak uyandırmasına yardımcı olacak ve kurumsal kimliklerini daha net bir şekilde ifade etmelerini sağlayacaktır. Kurumsallaşma yolunda ilerleyen firmaların logoları görselliğin ön planda olduğu dünyamızda, uluslararası pazarda yer almalarını sağlayan en büyük yardımcıları olacaktır.