Samsung Galaxy Note 8 Ve İphone 8

Samsung Galaxy Note 8 özellikleri

Akıllı telefon sektörünün lider firması Samsung en son çıkarttığı note serisi ile akıllı telefon sektörünü bir adım ileriye taşıdı. Note 8 birbirinden farklı özellikleri ile en iyi akıllı telefonlardan biri olmaya aday oldu. Note 8 in özellikleri arasında ilk göze çarpan görünüşü oluyor. 6,3 inç ekran boyutuna sahip olan note 8 modeli büyük ekranı ile oyun oynamayı ve film izlemeyi sevenlere büyük kolaylık sağlıyor. 2,3 ghz işlemciye sahip olan telefonun ram belleği ise 6 gb ve 6 gb ram ile telefonu kullanırken herhangi bir kasma ve donma yapmıyor. Depolama kapasitesi bakımından 64 gb hafızası olan note 8 telefonuna istediğiniz birçok oyun, uygulama ve videoyu atabilirsiniz. İsterseniz telefonun depolama kapasitesini hafıza kartı ile yükseltebilirsiniz. Kamera özelliği bakımından ön kamerası 8 mp, arka kamerası ise 12 mp çözünürlüğe sahip. 12 mp kamerası ile oldukça net ve parlak görüntü sağlamaktadır. Note 8 modeli suya ve toza dayanıklı olarak üretilmiştir. Samsung note 8 modelinde en dikkat çeken özelliklerden biri de ilk defa eklenen bixby özelliği. Bu özellik ile Samsung telefonunuz da bir yardımcı asistan oluyor.

Apple İphone 8 özellikleri

Apple firmasının 2017 yılında çıkarttığı son modeli olan iphone 8 gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. 4,7 inç ekrana sahip olan iphone 8 modelinin ram kapasitesi 2 gb ve işlemcisi ios hexa-core dır. 64 gb hafızası olan iphone 8 modelinin ön kamerası 7 mp, arka kamerası ise 12 mp çözünürlüğe sahiptir. Facetime uygulaması ile ücretsiz bir şekilde görüntülü konuşma yapılabilmektedir. İphone 8 modelinde yardımcı asistan olarak eski modellerde var olan siri yine kullanılmıştır.

Note8 iphone 8 Karşılaştırması

Samsung note 8 ve iphone 8 karşılaştırmasında en dikkati çeken detay depolama kapasitesidir. İki telefonda da depolama kapasitesi 64 gb olmasına rağmen note 8 modeli harici hafıza kartı ile 256 gb ta kadar depolama kapasitesinin arttırılmasına izin verirken, iphone 8 modelinde depolama kapasitesi artırılamamaktadır. Bunun yanında note 8 modeli daha geniş ekrana sahip olmasıyla bir adım daha ön plana çıkıyor. İşletim sistemi olarak iphone 8 ios 11 işletim sistemini kullanırken, note 8 modeli Android 7.1.1 nougat işletim sistemini kullanmıştır. Kamera özelliği olarak iki modelde arka kamerada 12 mp çözünürlüğe sahiptir. Note 8 ön kamerası 8 mp çözünürlüğe sahipken iphone 8 modelinin ön kamerası 7 mp çözünürlüğe sahiptir. Ram kapasitesi olarak ta Note 8 6 gb ram kapasitesine sahipken, iphone 8 modeli 2 gb ram kapasitesine sahiptir.